مشاور : ‌ دفتر فنی شهرداری منطقه
پیمانکار : ‌ شرکت بهسازان محک
محل اجرا : ‌ تهران
محصول مصرفی در پروژه : ‌ ژئوگرید نوع ۵۵/۳۰GP , ۳۵/۳۵GP و ۸۰/۳۰GP
سال ساخت : ‌ 1390

بزرگراه آزادگان، به عنوان یکی از بزرگترین و پر رفت و آمد ترین گذرراه های تهران پل ارتباطی غرب به جنوب شرقی کلان شهر تهران می باشد. ضرورت اجرای دیوار حائل در  قسمتی از حاشیه این بزرگراه به منظور حفاظت از ترانشه های خاکی از فرسایش و ریزش از یک سو وهمچنین ایجاد چشم اندازی زیبا از سوی دیگر در دستور کار شهرداری منطقه ۲۱ قرار گرفت.

لذا طراحی اولیه دیوارخاک مسلح به عنوان سریع ترین، ایمن ترین و اقتصادی ترین طرح دیوار حائل در تابستان سال ۸۹ از سوی مهندسین شرکت ژئوپارسیان ارائه گردید. 

۲
۳

عملیات اجرایی دیوار در تابستان سال ۱۳۸۹ آغاز گردید. با توجه به نوع پروژه و اهمیت بسیار زیاد نما ،از بین نماهای متعدد قابل اجرا برای دیوارهای ژئوگریدی، نمای گلدانی مد نظر قرار داده شد.

پروژه مذکور طی چند مرحله و در چند قسمت مجزا  با فواصل زمانی قابل توجه در  تابستان سال ۱۳۹۰ با اتمام رسید.

به منظور جلوگیری از ریزش مصالح زهکش به داخل گلدان ها در پشت نما از لایه های ژئوتکستایل استفاده شد.

۴

بر پایه اطلاعات  بدست آمده از خاک محل و نتایج کسب  شده از نرم افزارهای طراحی دیوار خاک مسلح، در اجرای دیوار از ژئوگریدهای ۳۵/۳۵GP ، ۳۰/۵۵GP  و ۳۰/۸۰GP  استفاده گردید.

ارتفاع دیوار در نقاط مختلف  متغیر بوده و بین ۱تا ۶ متر می باشد. همچنین با توجه به نوع نمای انتخابی زاویه دیوار ۷۰ درجه می باشد.

در پروژه پایدارسازی و زیباسازی تقاطع بزرگراه آزادگان در سه محل پل شوشتری، پل فتح و لوپ رادیو شهاب مساحت نما در مجموع ۷۵۸۱ متر مربع می باشد. شکل روبرو نمای تمام شده دیوار را پیش از بذر پاشی نشان می دهد.

استفاده از دیوار خاک مسلح ژئوگریدی به عنوان تنها دیواری که قابلیت اجرای نمای گلدانی را داراست، ضمن حفاظت از خاک حاشیه اتوبان در برابر عوامل فرسایش ودرنتیجه ریزش شیروانی، چشم اندازی زیبا برای  بزرگراهی با حجم بالای ترافیک ایجاد نموده است.

پروژه پایدارسازی و زیباسازی تقاطع آزادگان- فتح (تهران) با استفاده از ژئوگرید
۶

شرکت ژئوپارسیان پس از چندین سال مطالعه و تحقیق در داخل و خارج از کشور در خصوص انتقال تکنولوژی تولید محصولات ژئوسنتتیک، سرانجام در سال ۱۳۸۵به عنوان اولین شرکت تولیدی این محصولات (ژئوگرید و ژئوکامپوزیت آسفالتی) در سطح خاورمیانه و کشورهای حوزه CIS  تاسیس و آغاز به کار نمود.

این شرکت با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و جدیدترین ماشین آلات آلمانی و با رعایت استانداردهای کیفی در تولید، محصولات و خدمات خود را ارائه می نماید.

دسته‌ها:
بررسی موردیپایدارسازی ترانشهراهسازیژئوگرید خاکی

پروژه‌های مرتبط