ژئوتکستایل ها منسوجاتی هستند که از الیاف پلی پروپیلنی یا پلی استری ساخته شده اند. ژئوتکستایل ها به دلیل کارآیی متنوع به محصولاتی غیر قابل حذف برای پروژه های عمرانی تبدیل شده اند.

به عنوان مهم ترین عملکردهای ژئوتکستایل می توان به خاصیت جداسازی، فیلتراسیون، زهکشی و محافظ اشاره کرد.

خاصیت جداسازی مانع از اختلاط لایه های ریز دانه و درشت دانه زیرسازی می شود که امری مهم برای راه سازی می باشد. چراکه عدم اختلاط دو لایه ریز دانه و درشت دانه سبب افزایش ظرفیت باربری، کاهش شستگی مصالح و کاهش نشست می شود.

خاصیت زهکشی و فیلتراسیون ژئوتکستایل سبب شده است که این محصول به جزء جدایی ناپذیر سیستم های زهکشی پروژه های عمرانی بدل شود.

استفاده از ژئوتکستایل به عنوان لایه ی محافظ ژئممبران در سیستم های آب بند بسیار رایج است و مانع از آسیب دیدن ژئوممبران توسط مصالح تیز گوشه و در نتیجه افزایش کارآیی سیستم آب بند می شود.

ژئوتکستایل به عنوان لایه ی محافظ لوله های انتقال نیز به کار رفته و مانع از آسیب دیدن بدنه ی لوله ها در اثر در مجاورت قرار گرفتن مصالح تیزگوشه می شود.

استفاده از ژئوتکستایل به عنوان لایه ی جداساز در زیر سازه های ساحلی نظیر موج شکن ها و زیر لایه های سنگی محافظ شیب (ریپ رپ) بسیار رایج بوده و مانع از شستگی در زیر این سازه ها و نشست آن ها می شود.

گروه بین المللی قادی در مجموعه سپید صنعت موفق به تولید هر دو نوع ژئوتکستایل پلی استری و پلی پروپیلنی با بهترین کیفیت شده است. محصولات ما برای اولین بار در ایران با عرض ۷ متر تولید می شوند که مزیتی با اهمیت برای مجریان پروژه های عمرانی به حساب می آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول پرکاربرد در مهندسی عمران، صنعت نفت، کشاورزی و بنادر و ساحل سازی به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

GeoFamco.com

دسته‌ها: محصولات

مقالات مرتبط